Aktuality
o nás
členové
galerie
aktuality
linky
kontakt
Anketa


aktualizováno

27.5.2010
Téma:

Jiří Kolouch
Zamyšlení nad úlohou fotografa a fotografie, jako svědka doby.
 
   Také se někdy sami sebe ptáte, proč vlastně snímáte, archivujete, vyvoláváte, zvětšujete, chodíte do minilabů, či kam to vlastně chodíme?  Snad každý z nás si toto dilema jednou připomněl. Všeobecná úloha fotografů je zřejmě známa. Je to prosté dokumentování skutečnosti,  zdánlivé zastavení času, sledu událostí, zamčení intimity okamžiku do malinkého políčka negativu, čipu snad?
<více...>

Soutěž:

Témata soutěže 2009-2010

Září: volné
Říjen:
volné
Listopad: volné
Prosinec: volné

Leden: 
volné
Únor: volné
Březen: 
volné
Duben: 
volné
Květen: krajina
Červen: volné

Konečné výsledky soutěže 2005/2006

Konečné výsledky soutěže 2006/2007

Konečné výsledky soutěže 2007/2008

Konečné výsledky soutěže
2008/2009

Průběžné výsledky soutěže 2009/2010
27.5.2010
   Připomínám výstavu Blanky Novákové v Cafe-creperie na Děčínském Zámku.
Vernisáž proběhne v neděli 6.6. v 16:00 hodin. Jste srdečně zváni.17.5.2010
   Připomínám pravidelnou schůzku UFO v Trappole již tento čtvrtek 20.5.2010!!!

17.5.2010
   Vážení přátelé, vím, že se vám moc nechce do tématických fotek, ale podařilo se mi domluvit s velmi aktivním teplickým krajinářským fotografem Danielem Řeřichou, který v současné době vystavuje na našich panelech ve FOTO-HOBBY krajinářské fotografie, že nás navštíví na příští schůzce fotoklubu i se svými fotografiemi a proto pro květnovou soutěž vyhlašuji téma "Krajina", které by nám mohl náš host i okomentovat. Můžete donést i další na fleškách. Přijďte pokud možno všichni.

PS: Daniel Řeřicha dáva své fotografie na více servrů,ale hlavně na Photoextract nebo Fotoaparát.
Souborně je můžete vidět na jeho stránkách na  www.danielrericha.cz
Dobré světlo

Jarda Puchta

17.5.2010
   Připojuji ještě vítězné dubnové fotografie Zdeňka Komperta, Davida Surýho a Zdenka Ondruše.
13.4.2010
   Připomínám pravidelnou dubnovou schůzku UFO v Trappole již tento čtvrtek 15.4.2010!!!

J.Š.

13.4.2010
   Společná akce fotoklubů UFO, FOMUS a redakce novin Naše adresa pro ústeckou veřejnost s názvem "Ústecký humor ve fotografii" se vydařila. V krásném prostředí kavárny Naše adresa se sešlo ve čtvrtečním slunném odpoledni asi 30 autorů a diváků, kteří měli za úkol anonymně vyhodnotit 44 došlých fotografií, které se promítaly na dvou velkých monitorech včetně vtipných textů. Hodnocení nebylo jednoduché, protože vybrat 3 nejlepší fotografie z takového počtu vtipných a zajímavých fotografií byl tvrdý oříšek. Svojí úlohu však zůčastnění zvládli skvěle, a tak už po hodině mohly být vyhlášeny šéfredaktorem novin p. Radkem Nohlem celkové výsledky hlasování, a odtajněno všech 13 zúčastněných autorů fotografií. Potěšilo nás, že mezi nimi bylo i 5 žen, které se umístily na předních místech. Asi mají k humoru blíže než muži.
1. místo přesto získal muž, Jaroslav Puchta s fotografií "Babi, tam se nevejdeš". 2. místo získala Martina Štolbová s fotografií "Ústecká baletka" a 3.místo patří Ivoně Nowakové za fotografii "To se to poslouchá". Na dalších místech se umístili: Emílie Mrazíková s fotografií "Obletován", Tereza Gabrielová s fotografií "Trmický kosmodrom", Stanislav Gajdoš s fotografií "Dopravní značka", David Surý s fotografií "Hmm, ty máš dostřel" a Jaroslav Prkno s fotografií "Radecký marš".


Autoři prvních 3 fotografií získali krásné ceny od redakce Naše adresa. Nejlepších 12 fotografií bude otištěno na zvláštní stránce novin Naše adresa dne 12.4.2010 a vystaveno pro potěchu našich ústeckých spoluobčanů ve skříňce fotoklubu UFO v podloubí mezi Grandem a Divadlem.
Děkujeme tímto všem zúčastněným autorům a zvláště pak redakci novin Naše adresa, za spolupráci a krásné ceny. Těšíme se na další společné akce.                                              
Za vyhlašující fotokluby UFO a Fomus

Jaroslav Puchta

31.3.2010
   Náš fotoklub UFO vyhlašuje veřejnou fotosoutěž, za podpory redakce novin "Ústí naše adresa", na téma Ústecký humor ve fotografii. Hodnocení bude přímo v kavárně Naše adresa, a tak proberte své archivy, popřípadě ještě něco nafoťte. Propozice jsou na plakátu.

Doufám, že se všichni přítomní hodně zasmějeme a ani tak nebude záležet na hmotných cenách, které věnuje redakce. Vítězné fotky budou otištěny v novinách a samozřejmě vystaveny v naší skříňce. Akce se bude konat 8.4.2010 v 16 hodin.
Jarda Puchta

30.3.2010
   Březnová schůzka se konala opět v restauraci Trappola a pozitivní tendence jak v počtu přítomných, tak hlavně v počtu soutěžních fotografiích pokračovala. Sešlo se nás tak už 14 a soutěžilo 23 fotografií, což už dlouho nepamatujem takže bylo z čeho vybírat. Snad to způsobilo přicházející jaro a sluníčko, které podporuje aktivitu. Jen tak dál. Jak je vidět na celkových výsledcích v průběžné tabulce, zvítězily hned 3 fotografie Zdeňka Ondruše, který je v krajinařině u nás těžko překonatelný, ale není to zadarmo. Využívá každý okamžik, kdy je vhodné počasí na focení a neváhá vstát a dojeti si na i značně vzdálená místa.
Tentokrát však našel přemožitele v naší mladé krvi fotoklubu ve Vítkovi Šaldovi, který za svojí výtvarně řešenou fotografii "Most přes mokré nohy" získal nejvíce bodů a tedy 1.místo.

   Fotografie můžete vidět opět v naší skříňce v podloubí mezi Grandem a Divadlem. Příští schůzka se koná opět na stejném místě 3.čtvrtek v dubnu a to je tentokrát už 15.4. Zveme nejen naše členy, ale i nové zájemce a hlavně ať je na co se dívat a z čeho vybírat do našeho "Zlatého fondu".
Jarda Puchta

16.3.2010
   Únorová schůzka se konala v době dětských zimních prázdnin a měl jsem moc velkou chuť jí přesunout na jiný termín. Čekal jsem malou účast, ale příjemně jsem se zmýlil. Bylo nás kupodivu víc, než jindy. To platí i o počtu fotografií. Sešlo se jich i při neúčasti některých stálých členů 18, a tak konečně nemuseli mezi sebou soutěžit Zdeněk, Blanka a já, za což dík. Že by se má výzva k větší aktivitě ujala? Doufám, že nastoupený trend bude pokračovat. Kromě Blanky a Zdeňka poprvé zabodoval na 2.místě David Surý a fotografii včetně dalších vítězných vystavila naše Nastěnka fon Novak ve skříňce. Byli tu i 2 noví členové a tak snad se stabilizujeme.
 Já vám za to připravuji malé překvapení ve formě mezischůzky na Apríla (1.4. v 16 hodin) v kavárně novin "naše adresa", kde bychom společně s redakcí provedli soutěžní promítání fotografií o ceny na téma "Ústecký humor ve fotografii". Na tuto akci, aby bylo více humoru, přizveme i ostatní ústecké fotokluby, tak se nenechme zahanbit a proberme své archivy. Tím spíš, že je doneseme jen na flešce a vítězných 12 fotografií vystavíme v únoru v naší skříňce, čímž zajisté zvýšíme sledovanost ústeckou veřejností. Mám také slíbeno vytištění nejlepších v jejich novinách spolu s článkem o akci. Zítra jdu dořešit podrobnosti. Podrobné propozice budou v pondělních novinách a také je zašlu.
   Takže naše normální schůzka bude ve čtvrtek 18.3.na obvyklém místě (zatím). Kromě soutěžení (volné téma) budou i informace o schválení 2 grantů, návštěvě v F99, výstav v Děčíně atd. Samozřejmě budem rádi za každého hosta i nového člena UFO.

Jarda

28.1.2010
   Přihl
ásil jsem náš fotoklub UFO do soutěže Fotoklub roku ve FotoVideo. Témata budou využívána i pro 3.fotku měsíčních fotosoutěží. Vy, kdo nenosíte fotky na papíře se aspoň můžete vyřádit tady. Zkusme to.
Jinak informuji, že začala fungovat, zatím provizorně naše skříňka v podloubí mezi Grandem a divadlem. Mrkněte na ni a případné další nápady vítáme. Bude jí dělat za UFO nástěnkářka Blanka a za Fomus já. Zdravím a vyzývám k větší aktivitě.
Jarda Puchta


Ještě vítězné fotky z lednové schůzky

28.1.2010Přišlo emailem

     
20.1.2010Přišlo emailem
     Navrhuji na lednovou schůzku 21.1.2010 téma, které je nám docela blízké "Voda mého srdce", což je i název fotosoutěže v Litvínově s uzávěrkou 28.2.2010. Zase bychom se jednou poměřili na stejné téma a fotografie bychom poslali do soutěže. Byla by asi i možnost náhrady za poslané fotografie.          
Jarda
7.1.2010
   Lednová schůzka fotoklubu bude ve čtvrtek 21.1.2009 v restauraci Trappola od 17 hodin.
Pro zpestření schůzky:
Protože nás k tomu po letech chudých na sníh, počasí vybízí a téma je možné využít do soutěže ve FotoVideu o objektivy Lensbaby (s uzávěrkou 4.2.2009), vyhlašuji soutěžní téma "Zima kreativně".
Alespoň jedna ze 3 lednových soutěžních fotografií musí tedy být na toto téma !!!
Vítězné fotografie na toto dostanou mimořádnou zajímavou cenu, kterou věnujete vy do soutěže.
                                                                                                          
Jarda Puchta

21.11.2009
   Vánoční schůzka fotoklubu UFO se koná již 10.12.2009 od 17 hod. v Trapolle.
J.Š.

21.11.2009Přišlo emailem
Vážení přátelé, dovoluji si Vás pozvat na další akci Galerie APB.
S úctou
Jindřich Šrejber

20.11.2009
Stručně: Při příležitosti včerejší schůzky UFO v Trapolle byly valnou hromadou odsouhlasené některé změny ve orgánech sdružení (bližší informace později), ohodnoceny fotografie dětí s typickou trmickou tématikou a proběhla též velmi sporadicky obsazená měsíční soutěž. Výsledné fotky viz níže.
Vyhodnocení fotografií na výstavě Porta Bohemica v APB Galery bude v pondělí odpoledne. Kdo nebude moci v po tak může galerii navštívit individuálně a výsledky zaslat co nejdříve J. Puchtovi.
J.Š.
Foto: Jaroslav Puchta 
16.11.2009
Připomínám, že 19.11.2009 se od 17 hodin koná schůzka a zároveň i valná hromada UFO v restauraci Trapolla v ZOO. Tak koukejte dorazit! :-)
J.Š.


12.10.2009Přišlo emailem

Výstavní podzim!

Během své služební cesty jsem zavítala do Kongresového pláce v Praze a ráda bych vám doporučila výstavu Rok české a slovenské nekomerční fotografie, která tam právě probíhá. Autory, vystavující v aktuálním kole, budete určitě znát z různých fotoserverů, to nic ale nemění na tom, že vidět převážně akty v patřičné velikosti, krásně adjustované a na papíře je určitě zážitek, který stojí za to. A je to ZADARMO :o))
Kongresové centrum (vchod č. 5) je otevřeno denně od 11-19 hod. IV. kolo potrvá do 29.10. kdy bude nahrazeno dalším souborem.

Vzhledem k otevírací době jsem bohužel nestihla navštívit výstavu Pattie Boydové, anglické fotografy, která v 60. a 70. letech byla úspešnou modelkou a bývalou manželkou George Harrisona a Erica Claptona. Stála modelem těm nejdůležitějším módním fotografům jakým v té době byl David Bailey či Terence Donovan. Pattie Boyd cyklus fotografií Očima Múzy - společné dny s Harrisonem and Claptonem vystavuje v galerii Dea Orh. Výstava je v prostorách galerie Dea Orh v pražské Kozí ulici 3 k vidění do 11. listopadu 2009. Otevřeno denně od 11.00 do 20.00 hod.

Při návštěvě fotoprodejny Škoda si nenechte ujít výstavu témeř 30 fotografií v Galerii Langhans, která je první ukázkou prací česko-krumlovského fotografického Ateliéru Seidel v Praze. Fotografie přenesou návštěvníky do časů dnes již neexistující Šumavy a jihu Čech, a dávají tušit, jaký poklad zpracovaní archivu v budoucnu přinese...
20. – 25. října 2009, denně 13 – 19 hodin, Vodičkova 37, Praha 1
Každý den v 17 hodin bude v galerii Langhans projekce dokumentárního filmu „Včely letěly krásně“ režiséra Karla Čtveráčka.
Z podzimní Prahy zdraví
Blanka


26.10.2009
...ještě posílám vítězné fotografie z klubové soutěže za měsíce září a říjen. Vítězové jsou stále stejní, že že.

Blanka Nováková


Zdeněk Ondruš


Jarda Puchta

12.10.2009 Přišlo emailem4.10.2009 Přišlo emailem
Vážení přátelé,
dovoluji si vás pozvat na výstavu "EYES ON NIPPON" v Galerii APB v Mírové ulici 8, na Severní Terase. Budou kvidění obrazy Simony Němcové ve stylu sumi-e (malba tuší), keramika Zuzany Balcarové a sukulenty pana Břečťana. Výstava potrvá do 28.října.
S úctou Jindřich Šrejber
P.S.
Jeden z vystavených obrazů paní Němcové byl 2.10.2009 oceněn na prestižní soutěži v Torontu.
14.8.2009 Přišlo emailem
Přeposílám pozvánku na mezinárodní fotovýstavu v kostele Sv. Vojtěcha
J.S.

 
30.6.2009 Přišlo emailem


8.6.2009 Přišlo emailem
  Procházka Prahou fotografickou

  Vzhledem k tomu, že se mi nečekaně naskytl jeden den volna, rozhodla jsem se navštívit několik (dle mého soudu) zajímavých fotografických výstav v Praze.

  Ve Francouzském institutu  jsou v rámci Retrospektivy *75 vystaveny fotografie  Miroslava Hucka – legendy české dokumentární fotografie, jehož snímky jsme vídali v Mladém světě, Československé fotografii apod.  Pod názvem Dopis Francouzům je zde k vidění kolekce černobílých fotografií z různých časových období z různých koutů Francie. Vstup je zdarma.
Institut Français de Prague najdete ve Štěpánské 35 a exhibice trvá od 11. 5. - 11. 8. 2009.
  Na Staroměstské radnici pak můžete vidět druhou část retrospektivy konanou při příležitosti 75.narozenin autora Pražáci, a to od 14.6. - 30.8. 2009. Jedná se o výběr z černobílé fotografické tvorby z let 1957 – 2009.

  Další výstavou, kterou byste si neměli nechat ujít, je určitě ta v nových prostorách již tolikrát stěhované Leica Gallery ve Školské ulici. Mimo velice příjemného a kultivovaného prostředí
zde můžete vidět od 22.5 - 6.9. 2009 soubor fotografií s názvem Vlčí med od Vojtěcha Slámy.  Černobílé čtvercové snímky fotografované dvouokými zrcadlovkami nejsou oslnivé ani módní, ale  mimořádně opravdové.
  Leica Gallery Prague je otevřena denně od 11.00 do 21.00 hodin. Vstupné je 50 Kč, ale když si něco dáte (a mají fakt výbornou kávu) v galerijní kavárně, máte vstup zdarma...

  Díky médiím asi ani vám neunikla informace o expozici Pěšky 1. světovou válkou /Objektivem neznámého vojáka/, která probíhá na Pražském hradě od 10. 4.  - 19. 7. 2009 od 10 do 18 h.
Zapomenuté negativy neznámého autora objevil ve svém archivu fotograf  Jaroslav Kučera, který
poškozené negativy naskenoval a poté v počítači vyretušoval. Nakonec z nich nechal - pomocí digitálního osvitu - vyrobit kvalitní zvětšeniny (ty největší mají rozměr 90 x 135 cm).
Hlavním tématem fotografií nejsou jen oficiality a tváře generálů, ale všední dny obyčejných vojáků.
  „Fotografie mají dokonalou kompozici a zachycují rozhodující moment výjevů. A překvapivá
je jejich obrazová kvalita,“ říká kurátorka výstavy Daniela Mrázková. Podle ní se fotografie
v mnohém přibližují velkým válečným obrazům, které vznikaly - i díky mnohem dokonalejší technice - o celé čtvrtstoletí později.  Ucelenou autorskou kolekci, pořízenou navíc programově, kurátorka považuje za historický objev.
  Výstavu najdete v Tereziánském křídle Starého královského paláce a vstupné  je 70 Kč.

Pěkné procházení i Vám přeje

Blanka

29.3.2009 Přišlo emailem

Fotoklub F 99 Ústí nad Labem slaví 10 let !

     Seskupení ústeckých amatérských fotografů, známé pod zkratkou F99, oslaví své desáté výročí výstavou fotografií na zámku v Trmicích.
K vidění budou nejlepší snímky autorů pořízených za uplynulou dekádu. Výstava bude zahájena vernisáží 9. května 2009 v 16.00 hodin.
Zájemci ji mohou shlédnout až do konce června, vždy ve středu a v neděli.
Vstupné je zdarma. Jste srdečně zváni.
23.3.2009 Přišlo emailem
Vážení,

dovolte mi Vás pozvat na výstavu fotografií Tamary Černé, která je od 24.4.09 přístupná běhen představení Severočeskéhio divadla opery a baletu Ústí n. Labem, v prostorách divadla.

foto

    Pokud byste měli zájem o prohlídku mimo představení, je možné po domluvě na můj e-mail.

Vladimír Nečas - šéf baletu SD

23.3.2009 Přišlo emailem
20.3.2009

Vážení přátelé a kolegové,

   u příležitosti 8. výročí založení Ústeckého fotoklubu se v pátek 3.dubna v restauraci Budvarka od 17:00 hodin koná mimořádné schůzka členů a přátel fotoklubu. 
   Všichni jste srdečně zváni na setkání současných i bývalých členů, kteří si chtějí popovídat, zavzpomínat, pochlubit se novými úlovky, novými fotoaparáty a objektivy, potěšit se prohlížením fotografií kamarádů a strávit příjemné chvíle s přáteli, ale především se dobře bavit. Samozřejmě můžete přivést i své partnery a partnerky.
   
   Za UFO

Jarda Schwarz

6.3.2009
 POZVÁNKA DO FOTOKROUŽKU

Od jara letošního roku zahajuje v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem činnost Fotokroužek mládeže při Ústeckém fotoklubu, o.s. (UFO). Založením fotokroužku chceme umožnit začínajícím fotografům a zájemcům o fotografování získání teoretických i praktických znalostí a zkušeností v této problematice. Jedním z našich cílů je i výchova nových členů fotoklubu UFO. Máme zájem o školáky (od 6. třídy), studenty a mladé lidi.

První setkání se koná ve středu 8.4.2009 od 14:30 hodin v prostorách Severočeské vědecké knihovny, Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem.

Bližší informace získáte na tel. čísle 604 649 727 (Jaroslaw Schwarz). Datumy schůzek a další informace najdete i na webových stránkách UFO http://fotoklub.xf.cz22.11.2008 
Vážení fotografiční přátelé,
příští (vánoční) schůzka fotoklubu UFO se bude konat v prostorách atelieru Zdeňka Komperta třetí čtvrtek v prosinci tj. 18.12.2008 od 17 hodin. Na programu bude kromě standardtní soutěže i promítání a pojídání vánočních laskomin.
Všichni jste srdečně zváni.
Blanka

      
10.11.2008 
Dne 8.11. proběhlo nulté kolo mapového okruhu za účasti 5 fotoklubů Ústeckého kraje. Děkujeme tímto za přispění svými fotografiemi do soutěže členům fotoklubů F99, EX-OFFO, Kalich a Děčín výběr. Soutěžilo krásných 75 fotograií bez omezení kategorií. Výsledky mapového okruhu budou známi později. Přikládám společnou fotografii všech přítomných autorů.

Irča

      
5.11.2008 Přišlo emailem
Vážení přátelé a kolegové,
srdečně Vás zveme na zahájení výstavy Setkání 6ti fotoklubů Ústeckého kraje která se koná dne 8.11.2008 v Galerii APB (Mírová 8) od 17 hodin.

Budem se těšit

Fotoklub UFO

*Home*Členové*Galerie*Aktuality*Linky*Kontakt*